בחינות בגרות

מועדי בגרויות מתחלקים לשתי תקופות בשנה: מועד קיץ ומועד חורף.
כאן מרוכזים תאריכי כל הבגרויות למועד הקרוב – מועד קיץ 2014.

לוח בגרויות – קיץ  2015

כימיה: 4 במאי

אנגלית: 11 במאי

מתמטיקה: 20 במאי

תנ"ך: 28 במאי

ספרות : 1 ביוני

תולדות האומנות: 8 ביוני

חינוך גופני: 8 ביוני

אומנות התיאטרון: 8 ביוני

אזרחות: 11 ביוני

היסטוריה ליהודים: 15 ביוני

ביולוגיה – מערכות המחשב: 18 ביוני

עברית ( א' + ב' ) ליהודים: 22 ביוני

פיזיקה: 29 ביוני

מוט"ב: 29 ביוני

מדעי הטכנולוגיה: 29 ביוני

אנגלית מועד ב': 6 ביולי

מתמטיקה מועד ב': 9 ביולי

 

מועדי בגרויות קיץ
מועד הקיץ של הבגרויות הוא המועד העמוס יותר מבין השניים, מכיוון שבמועד זה נערכות גם הבגרויות במקצועות הבחירה. כלומר, אם תרצו לגשת למשל לבחינת בגרות בספרות בהיקף של חמש יחידות תוכלו לעשות זאת במועד הקיץ בלבד, משום שבמועד החורף ניתן לגשת לבחינת הבגרות בהיקף של 2 יחידות לימוד בלבד (מקצוע החובה).

מכיוון שמועד קיץ עמוס יותר בבחינות בגרות כדאי להשקיע מראש, לחלק את הזמן הניתן לכם בתבונה ולתכנן איך בדיוק אתם לומדים לבגרות וכמה זמן אתם מקדישים לכל מקצוע. ברגע שתדעו אילו בגרויות עומדות בפניכם תוכלו להתכונן – ולהצליח – בבגרות.

מועדי בגרויות חורף
לא תמיד היה אפשר לגשת אל בגרויות גם במועד חורף. בעבר, הבגרויות בישראל נערכו בקיץ בלבד. לפני כמה שנים החליט משרד החינוך להקל על התלמידים ולאפשר להם לגשת לבגרויות במועד נוסף – מועד החורף. למועד החורף כמה וכמה יתרונות, במיוחד פיצול הלחץ המתמקד בדרך כלל בקיץ והעברת כמה ממבחני הבגרות של התלמידים גם לחורף.

מועד החורף נועד לנבחנים הרוצים להבחן במקצועות חובה – לשפר או להשלים בגרות – ולא לחכות עד הקיץ. אפשרות זו מומלצת במיוחד למי שמתכנן לגשת לבחינות בגרות רבות בקיץ ורוצה להקל מעט על העומס הצפוי לו.

Comments

comments