מי אנחנו

בית הספר התיכון ברנקו וייס ע"ש אנה פרנק מעניק לתלמידיו חוויית לימודים באווירה משפחתית וחמה. תלמידי בית הספר מגיעים מהמועצות האזוריות מרום הגליל והגליל העליון, ממעלות, מצפת ומהיישובים הסמוכים. בית הספר השש שנתי מציע לתלמידיו רב-תרבותיות ייחודית. הלמידה עם בני הדתות השונות מעצימה את התלמידים ומצמיחה אותם למעורבות חיובית ולתרומה לקהילה.
ביה"ס דוגל בחינוך חברתי ערכי. התפיסה החינוכית של בית הספר היא כי באמצעות מתן יחס אישי לתלמידים ניתן יהיה להוביל את התלמידים להצלחה בלימודים ולהעצמה אישית. הדאגה לכל תלמיד מובילה את התנהלות בית הספר: שיחות אישיות קבועות בין המורים לתלמידים, עבודה בקבוצות קטנות המותאמות לצורכיהם, ביקורי בית אישיים ועוד.
בית הספר השש שנתי אנה פרנק שם דגש על לימודי האמנות והמדעים. תלמידי חטיבת הביניים זוכים לתגבור של שעות מדעים, בשיטת למידה פעילה. בבית הספר שואפים לקדם כל תלמיד לחוויית הצלחה בלימודים. התפיסה המנחה את בית הספר היא שהצלחות אישיות בכל תחום מעצימות את תחושת המסוגלות של הילד, ומכאן תצמח תחושת המסוגלות גם בלימודים.

 

עדויות

יגאל, מדין והדסה יקרים,
רציתי להביע את הערכתי העמוקה כהורה נרגש מערב האומנויות אמש…
פשוט לא פייר להשאיר את הרושם העמוק שזה הותיר בנו רק עבור עצמנו, לשיחות ההתלהבות בינינו ומול אנשים אחרים בהן אנו מספרים בגאווה איזה כייף של בית ספר זה "אנה פרנק" בסאסא, וכמה עשינו בשכל כשבחרנו לעבור דירה מכפר תבור – רק כדי שבני יוכל ללמוד שם…
היה נפלא! היה ססגוני, אותנטי, רווי כשרונות ולב מתרחב מהאווירה והאמונה הבסיסית ששודרה על ידכם – שאומנות ויצירה הם נחלת הכלל, ולא רק של כוכבים נולדים. ההבדל העצום שבין מצוינות להצטיינות… הערב של אתמול הפגין בהצטיינות יתרה את המצוינות של בית הספר שלכם! שלנו, בעצם…
אז…
תודה רבה, על התוכן ועל התפאורה, על המיצגים ועל התהליכים שעברו התלמידים עד ליצירה הנפלאה, על הבחירה הרגישה והערכית בנושא ההצגה – שבודאי גם הביא לדיונים משמעותיים עם הנוער במהלך החזרות.
על כל אלה…
אנא העבירו תודה גדולה לכל המורים שלקחו חלק בהפקה של אתמול.

~ איריס, אמא של איתי טולדנו, תלמיד כיתה ז'

למנהל יגאל ולכל צוות המורים הנהדרים!
רק מילה טובה – לסיום עוד שנה – שנת תשע"א של הוראה וחינוך חום ואהבה לתלמידים. תודה מקרב לב – על יחסכם החם גם להורים והצלחה בהמשך העבודה אחרי החופש עם הרבה כוחות חדשים וחיוכים כי להיות היום מורה בישראל זה לא פשוט אבל בפירוש זו שליחות! ועל כך התודה והברכה. כל טוב לכולכם.

~ הורה בבית הספר, תשע"א

לצוות המורים המלוים בפולין,
חזקו ואמצו על הימים והלילות בקור, העייפות, ההתרגשות, רחוק מהבית ומהמשפחה, באינסנטיביות ובעוצמה, על היותכם.
על הכתף התומכת, והיד המלטפת, המילה הטובה וחום הלב. על הליווי האנושי במקום שהיסטורית היה כל כך לא כזה. על הליווי שעוד צפוי שם וכאן בהמשך, יישר כוח!

~ הורה לתלמידה בשכבת יא', תשע"א