דבר המנהל

הורים, תלמידים וחברי צוות יקרים,

בית הספר ברנקו וייס ע"ש אנה פרנק הלך וגיבש המהלך השנים את זהותו והפך לבית חינוך חם ומשפחתי, רב תרבותי, ששם דגש על קבלת השונה, על קידום כל תלמידיו ועל מיצוי היכולות בתחום הלימודי, החברתי והרגשי.

לכך קיבלנו הכרה נוספת ומשמעותית ע"י משרד החינוך, כאשר בית הספר נכלל בעשירון הראשון מבין כ- 600 בתי הספר האיכותיים ביותר במדינה מבחינה לימודית ומבחינת העשייה ערכית וחברתית.

בשנה"ל תשע"ו בית הספר ימשיך ביצירה החינוכית הרחבה והעשירה, הן בחטיבת הביניים והן בחטיבה העליונה.

כבעבר, אנו משתדלים לתת מענה חינוכי הולם ומקיף לכל תלמידה ותלמיד. מענה זה בא לידי ביטוי בסיוע לימודי ובתוכניות ייחודיות נוספות  שהוכנסו לבית הספר.

בית הספר ימשיך ויקדם הוראה פרטנית בקבוצות למידה קטנות, במסגרת כיתות החינוך, בקבוצות הלמידה ובמגמות.

בחט"ע נמשיך ונקדם את תלמידינו במגוון מגמות: בתחומי המדעים, בתחומי הטכנולוגיה ובתחומי האמנויות השונים.

בחט"ב ימשיך ויפעל מערך האומנויות, שבו באה לידי ביטוי תפיסת "האינטליגנציות המרובות", על פיה לכל ילד וילדה יש האפשרות להביא לידי ביטוי ולפתח תחושת מסוגלות והעצמה בתחום התואם את כישוריהם ונטיותיהם.

אני שמח לבשר על פתיחתו של "בית החקר והמדעים" – מבנה שניתן לנו על ידי קיבוץ סאסא ונתמך ע"י קיבוץ ברעם. בית זה  ישמש אכסניה לפיתוח חקר ולמידה רב תחומית.

בית הספר ימשיך ויעסוק בחינוך חברתי במסגרת "הרצועה החברתית" – בחינוך לאזרחות טובה, לקבלת השונה, יקיים סדנאות העשרה ושיח , ימשיך במסורת פעילות ההתנדבות ובניית סמינרים שבמרכזם שאלות של אדם וחברה.

כולי תקווה כי נשכיל להמשיך ולשמור על אווירה ייחודית, חמה ומכילה. אווירה שבה כל אחד מבאי בית הספר: תלמידים, מורים והורים, מוצא מקום להתבטא, להתפתח, לצמוח ולהגיע אל המיטב.

בברכת הצלחה ושתהיה לכולנו שנה טובה – שנת עשייה קבלה ויצירה במרחב האישי והחברתי.

יגאל כהן – מנהל בי"ס

בשם הנהלת בית הספר והצוות החינוכי